KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12868631
nr 1286 8631
Hilding Nyman
(1870-1937), Sverige
Akvarell, Västkusten, 29x41 cm. Signerad
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Utrop:
500 kr
måndag 4 november 2019
kl 20:11:10
Hilding Nyman
Läs mer om Hilding Nyman